Maki z ogórkiem i miętą

Składniki
Porcja dla: 4 osób
Sposób przygotowania
  • Ryż do sushi płuczemy w letniej wodzie trzykrotnie. Dobrze odcedzamy ryż i pozostawiamy go na około 30 minut. Ryż zalewamy wodą na około 1 centymetr ponad powierzchnię. Płatek konbu należy naciąć w trzech miejscach nożyczkami i położyć na ryż. Ryż należy zagotować, następnie zmniejszyć ogień i gotować 4-5 minut, aż cała woda zostanie wchłonięta. Zmniejszyć ogień do bardzo małego, przykryć i gotować następne 4-5 minut. Zdjąć rondel z ognia i pozostawić przykryty na około 10 minut (jeśli posiadamy garnek do ryżu czas gotowania to około 30 minut).

  • Ocet podgrzewamy, dodajemy cukier i sól mieszamy do rozpuszczenia, nie można doprowadzić do zagotowania, pozostawiamy do ostudzenia. Ryż przekładamy do plastikowego lub drewnianego naczynia i mieszamy z mieszanką octu. Ryż powinien mieć temperaturę pokojową, przed przystąpieniem do przygotowania maków.

  • Ogórka myjemy, przecinamy wzdłuż na 4, usuwamy miąższ. Listki mięty myjemy. Na płat nori nakładamy ryż, po środku smarujemy wasabi, układamy pasek ogórka, listki mięty i zawijamy w rulon. Do każdego zestawu podajemy imbir marynowany, wasabi oraz sos sojowy