Wydajność oparta na celu to nasza strategia

Rozwijając naszą działalność na całym świecie, kierujemy się poczuciem odpowiedzialności za nasz wpływ na ludzi, społeczności i środowisko naturalne w długiej perspektywie. Zobacz, jak nasza społeczna odpowiedzialność przejawia się w konkretnych działaniach.

Pobierz nasz raport "Wydajność oparta na celu"

 

 

Ludzie

Chcemy być liderem w zakresie równouprawnienia oraz zdrowia i dobrego samopoczucia naszych pracowników i członków społeczności, których jesteśmy częścią. Oznacza to, że utrzymujemy kulturę nastawioną na wyniki, która jednocześnie docenia różnorodność i zaangażowanie każdego pracownika, a także promujemy zdrowy tryb życia przez nasze produkty i akcje.

Społeczności

Chcemy budować aktywne, silne społeczności wszędzie tam, gdzie pracujemy i skąd pozyskujemy surowce. Dlatego podejmujemy działalność charytatywną oraz pomagamy poprawiać warunki życia w społecznościach rolniczych na całym świecie. Nasi pracownicy motywują się nawzajem do tego, aby być bardziej zaangażowanymi obywatelami i członkami społeczności.

Środowisko

Bierzemy odpowiedzialność za zrównoważoną produkcję oraz ochronę środowiska. Opracowujemy podejście systemowe, oparte na badaniach naukowych, które ma zapewnić prowadzenie działalności w sposób zrównoważony na wszystkich etapach produkcji i łańcucha dostaw.

Projekty

We współpracy z Bankami Żywności organizujemy warsztaty kulinarne w ramach projektu Kulinarnie Mocni.

McCormick Polska jest również partnerem strategicznym Świątecznej Zbiórki Żywności.

 

Kulinarnie mocni

Projekt Kulinarnie Mocni ma zachęcać do gotowania smacznych i zdrowych potraw z prostych składników z wykorzystaniem ziół i przypraw. Tworzymy go wspólnie z Federacją Polskich Banków Żywności.

Od 2015 roku zorganizowaliśmy 5 edycji warsztatów kulinarnych dla edukatorów Banków Żywności, którzy zdobytą wiedzę przekazują beneficjentom fundacji. Więcej informacji o projekcie oraz wszystkie przepisy z przeprowadzonych warsztatów można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej www.kamis.pl/kulinarnie-mocni.

W firmie McCormick nad projektem Kulinarnie mocni pracują pracownicy – wolontariusze, którzy dzielą się swoją wiedzą na temat ziół i przypraw. Ze strony Banków Żywności w projekt zaangażowali się eksperci ds. żywienia i specjaliści pomocy społecznej.

 

kulinarnie mocni

Świąteczna Zbiórka Żywności

Od 2012 McCormick Polska jest Partnerem Strategicznym Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej w całej Polsce przed Bożym Narodzeniem przez Federację Polskich Banków Żywności. Jej celem jest zgromadzenie jak największej ilości żywności i przekazanie jej potrzebującym. Wśród nich są duże rodziny, samotni rodzice, bezdomni, bezrobotni, a także seniorzy i osoby niepełnosprawne.

Jako partner strategiczny firma zapewnia wsparcie finansowe, przekazuje produkty żywnościowe i angażuje swoich pracowników w działalność charytatywną. Od 2012 roku pracownicy firmy McCormick w Polsce aktywnie angażują się w wolontariat i pomagają przy sortowaniu zebranej żywności w podwarszawskim magazynie Banków Żywności.

Świąteczna Zbiórka Żywności