Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

W firmie McCormick Społeczna odpowiedzialność biznesu jest istotą naszej działalności od ponad 125 lat.

Wydajność oparta na celu to nasza strategia

Rozwijając naszą działalność na całym świecie, kierujemy się poczuciem odpowiedzialności za nasz wpływ na ludzi, społeczności i środowisko naturalne w długiej perspektywie. Zobacz, jak nasza społeczna odpowiedzialność przejawia się w konkretnych działaniach.Pobierz nasz raport "Wydajność oparta na celu"

Ludzie

Chcemy być liderem w zakresie równouprawnienia oraz zdrowia i dobrego samopoczucia naszych pracowników i członków społeczności, których jesteśmy częścią. Oznacza to, że utrzymujemy kulturę nastawioną na wyniki, która jednocześnie docenia różnorodność i zaangażowanie każdego pracownika, a także promujemy zdrowy tryb życia przez nasze produkty i akcje.

Społeczności

Chcemy budować aktywne, silne społeczności wszędzie tam, gdzie pracujemy i skąd pozyskujemy surowce. Dlatego podejmujemy działalność charytatywną oraz pomagamy poprawiać warunki życia w społecznościach rolniczych na całym świecie. Nasi pracownicy motywują się nawzajem do tego, aby być bardziej zaangażowanymi obywatelami i członkami społeczności.

Środowisko

Bierzemy odpowiedzialność za zrównoważoną produkcję oraz ochronę środowiska. Opracowujemy podejście systemowe, oparte na badaniach naukowych, które ma zapewnić prowadzenie działalności w sposób zrównoważony na wszystkich etapach produkcji i łańcucha dostaw.

Projekty

We współpracy z Bankami Żywności organizujemy warsztaty kulinarne w ramach projektu Kulinarnie Mocni.

McCormick Polska jest również partnerem strategicznym Świątecznej Zbiórki Żywności.

warsztaty_kulinarne_558X352

Kulinarnie mocni

Projekt Kulinarnie Mocni ma zachęcać do gotowania smacznych i zdrowych potraw z prostych składników z wykorzystaniem ziół i przypraw. Tworzymy go wspólnie z Federacją Polskich Banków Żywności.

Od 2015 roku zorganizowaliśmy 5 edycji warsztatów kulinarnych dla edukatorów Banków Żywności, którzy zdobytą wiedzę przekazują beneficjentom fundacji. Więcej informacji o projekcie oraz wszystkie przepisy z przeprowadzonych warsztatów można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej www.kamis.pl/kulinarnie-mocni.

W firmie McCormick nad projektem Kulinarnie mocni pracują pracownicy – wolontariusze, którzy dzielą się swoją wiedzą na temat ziół i przypraw. Ze strony Banków Żywności w projekt zaangażowali się eksperci ds. żywienia i specjaliści pomocy społecznej.

Świąteczna Zbiórka Żywności

Świąteczna Zbiórka Żywności

Od 2012 McCormick Polska jest Partnerem Strategicznym Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej w całej Polsce przed Bożym Narodzeniem przez Federację Polskich Banków Żywności. Jej celem jest zgromadzenie jak największej ilości żywności i przekazanie jej potrzebującym. Wśród nich są duże rodziny, samotni rodzice, bezdomni, bezrobotni, a także seniorzy i osoby niepełnosprawne.

Jako partner strategiczny firma zapewnia wsparcie finansowe, przekazuje produkty żywnościowe i angażuje swoich pracowników w działalność charytatywną. Od 2012 roku pracownicy firmy McCormick w Polsce aktywnie angażują się w wolontariat i pomagają przy sortowaniu zebranej żywności w podwarszawskim magazynie Banków Żywności.