Okiem kamery

Zobacz, jak o projekcie Kulinarnie mocni opowiadają uczestnicy i organizatorzy.

Okiem kamery
video-play

Konkurs Kulinarnie Mocni - Banki Żywności i Kamis

Jesteś Kulinarnie Mocny?

Jeżeli w kuchni masz tysiąc pomysłów na "coś z niczego" i z prostych składników, z dodatkiem aromatycznych ziół i przypraw jesteś w stanie wyczarować pyszne danie dla całej rodziny, weź udział w naszym konkursie! Na bazie czterech podanych składników opracuj recepturę dania i prześlij ją do nas. Do wygrania co dwa tygodnie zapas przypraw Kamis i praktyczny przyprawnik ze słoiczkami. Zaproś do zabawy i gotowania innych i "sprzedaj" innym ideę mądrego gospodarowania tym, co mamy w lodówce i eksperymentowania, bez względu na zasobność spiżarni. Wyjdą z tego same dobre rzeczy.

Weź udział!

Kulinarnie mocni od 2 lat

Przez dwa lata trwania programu, wraz z grupą edukatorów Banków Żywności zrealizowaliśmy około 830 warsztatów dla ponad 10 tysięcy osób z całej Polski. Okazało się, że wielu z nas chce rozwijać swoje kulinarne umiejętności i uczyć się, jak gotować od podstaw, z prostych składników, ziół i przypraw, jednocześnie sprytnie gospodarując zasobami spiżarni.

Ty też chcesz być Kulinarnie Mocny? Ugotuj z nami zupę z gruszki i pietruszki; przygotuj ziołowe naleśniki z pastą rybną, salsę z pieczonej papryki, albo pachnące tymiankiem i oregano risotto dla całej rodziny. Codzienne gotowanie nie musi być nudne, gdy uruchomisz swoją wyobraźnię i włączysz w przygotowania innych domowników!

Poniżej znajdziesz wszystkie przepisy, jakie wykorzystujemy w trakcie warsztatów prowadzonych przez edukatorów.

Dowiedz się więcej

Kamis - warsztaty Kulinarnie Mocni

Wypróbuj nasze przepisy!

Wypróbuj przepisy z warsztatów "Kulinarnie mocni" przygotowane przez naszego szefa kuchni Macieja Wawryniuka. Zobacz, jak z prostych składników, używając odpowiednich kompozycji ziół i przypraw, stworzyć smaczne i zdrowe dania. Zapraszamy do odkrywania nowych smaków, szukania ciekawych połączeń ziół i przypraw z produktami, których używasz od lat.