Kulinarnie mocni

Kulinarnie Mocni to wspólna inicjatywa Federacji Polskich Banków Żywności i firmy McCormick, która jest właścicielem marki Kamis. Projekt ma zachęcać do gotowania smacznych i zdrowych potraw z prostych składników z wykorzystaniem ziół i przypraw.

Okiem kamery

Zobacz, jak o projekcie Kulinarnie mocni opowiadają uczestnicy i organizatorzy.

Konkurs_Kulinarnie_mocni_558X352

Jesteście Kulinarnie Mocni!

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia w konkursie "Prosty przepis na coś dobrego"! Mamy nadzieję, że nagrody dotarły już do zwycięzców poszczególnych edycji. Zwycięskie przepisy zostaną wykorzystane podczas warsztatów Kulinarnie mocni organizowanych w całej Polsce. Gratulujemy!

kulinarnie_mocni_558X352

Kulinarnie mocni od 5 lat

Od 2015 roku wraz z grupą edukatorów Banków Żywności zrealizowaliśmy 1500 warsztatów dla ponad 20 tysięcy osób z całej Polski. Okazało się, że wielu z nas chce rozwijać swoje kulinarne umiejętności i uczyć się, jak gotować od podstaw, z prostych składników, ziół i przypraw, jednocześnie sprytnie gospodarując zasobami spiżarni.

Ty też chcesz być Kulinarnie Mocny? Ugotuj z nami zupę z gruszki i pietruszki; przygotuj ziołowe naleśniki z pastą rybną, salsę z pieczonej papryki, albo pachnące tymiankiem i oregano risotto dla całej rodziny. Codzienne gotowanie nie musi być nudne, gdy uruchomisz swoją wyobraźnię i włączysz w przygotowania innych domowników!

Poniżej znajdziesz wszystkie przepisy, jakie wykorzystujemy w trakcie warsztatów prowadzonych przez edukatorów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypróbuj nasze przepisy!

Wypróbuj przepisy z warsztatów "Kulinarnie mocni" przygotowane przez naszego szefa kuchni Macieja Wawryniuka. Zobacz, jak z prostych składników, używając odpowiednich kompozycji ziół i przypraw, stworzyć smaczne i zdrowe dania. Zapraszamy do odkrywania nowych smaków, szukania ciekawych połączeń ziół i przypraw z produktami, których używasz od lat.