Frytowane pączuszki z mamałygi z dipem tymiankowym z boczkiem

To współczesna wersja przepisu na amerykańskie kukurydziane pączuszki hush puppies. Bogaty smak tej przekąski ma swoje źródło w całych ziarnach kukurydzy i aromacie tymianku. Placuszki podaje się z dipem z dodatkiem boczku, tymianku, ostrej galaretki paprykowej i octu jabłkowego.

Składniki
Porcja dla: Przepis na 15 porcji.
Sposób przygotowania
  • Na dużej patelni ustawionej na średnim ogniu smaż boczek tak długo, aż stanie się chrupiący. Zdejmij boczek z patelni i odsącz go na papierowych ręcznikach. Wrzuć znixtamalizowaną kukurydzę na patelnię po smażeniu boczku. Gotuj i mieszaj przez 5 minut aż się przyrumieni. Zdejmij z patelni i odstaw.

  • Włóż galaretkę paprykową, ocet, 1/2 łyżeczki tymianku i 3 plastry usmażonego boczku do małego robota kuchennego lub blendera. Przykryj. Mieszaj na wysokich obrotach do uzyskania gładkiej, jednolitej konsystencji. Odstaw. Pokrusz pozostałe plastry boczku. Odstaw.

  • Wymieszaj w dużej misce mąkę kukurydzianą, mąkę pszenną, proszek do pieczenia, cukier, sól morską, czosnek i pozostałą 1 łyżeczkę tymianku. Dodaj dymkę, pokruszony boczek, jajka i mleko. Mieszaj do połączenia składników. Delikatnie wmieszaj znixtamalizowaną kukurydzę. W masie będą widoczne grudki. Nie należy mieszać jej zbyt dokładnie.

  • Do dużego rondla o grubym dnie wlej około 5 cm oleju. Rozgrzej tłuszcz do 175°C na średnim ogniu. Nabieraj po łyżce ciasta i wykładaj je do gorącego oleju, po kilka sztuk placuszków na jedno smażenie. Smaż przez 4 minuty lub do zmiany koloru na złocisty brąz, przewracając je raz na drugą stronę. Pomiędzy partiami smażenia zbierz i usuń wszystkie przysmażone okruchy. Odsącz placuszki na papierowych ręcznikach. Podawaj je z dipem z boczkiem i tymiankiem.

Porady Gotowanie

Wskazówka: kukurydza znixtamalizowana to kukurydza, która została wymoczona w wodzie wapiennej w celu usunięcia łupin i zmiękczenia ziaren.  Puszkowaną znixtamalizowaną kukurydzę można znaleźć w supermarketach w dziale z warzywami w puszkach lub z produktami spożywczymi z Ameryki Południowej.